Silver screen

SILVER SCREEN co środę

Ruszamy z nową imprezą towarzyszącą Legnickiemu Festiwalowi SREBRO. Silver Screen to pokaz filmów związanych z aktualną tematyką Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej, a w tym roku hasłem jednoczącym oba wydarzenia jest BUNT. Na pokazie zobaczymy krótkometrażowe filmy na temat współczesnych rebelii społecznych i artystycznych.

Pokaz filmowy prezentowany będzie co środę o godz. 19.00 aż do 19 czerwca. Ponadto program zostanie wzbogacony każdorazowo filmem fabularnym na temat buntu. Przewidywane filmy to m.in. Sala Samobójców (reż Jan Komasa), Sid i Nancy (reż Alex Cox), Baader Meinhof (reż. Uli Edel).

Rozpoczniemy pokazem wywiadów z legniczanami, którzy wypowiadają się na temat buntu: jak go rozumieją i jak buntują się w swoim życiu. Materiały przygotowali Kasia Drozd oraz Jimii Karankievitch.

Kolejną część programu stanowić będzie na wpół zabawna, na wpół poważna kompilacja fragmentów rozmaitych wyobrażeń buntu we współczesnej kinematografii i środkach masowego przekazu, zatytułowana Jaki piękny bunt. Selekcji oraz edycji prezentowanych materiałów dokonał Krzysztof Pawlik.

W ostatniej części zaprezentujemy pokaz filmów nagrodzonych i wyróżnionych podczas 7. Festiwalu In Out organizowanego przez  Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA w Gdańsku, pod opieką merytoryczną Jolanty Woszczenko.

In Out to wydarzenie, które  już na stałe wpisało się w kanon przedsięwzięć artystycznych Gdańska, jednoczy artystów zajmujących się animacją, dokumentem, eksperymentami, krótkimi formami wideo, zarówno profesjonalistów, którzy ukończyli  akademie sztuk pięknych i szkoły filmowe, ale także pasjonatów. Temat tegorocznej edycji festiwalu i konkursu brzmiał Tłumacząc teraźniejszość: współczesne formy buntu. Autorzy nadesłanych filmów musieli zmierzyć się z odpowiedzią na pytania i wątpliwości nurtujące współczesne pokolenie dwudziesto- i trzydziestolatków, zastanowić się jak będą ewoluować następne pokolenia i jak będzie np. wyglądał świat buntownika za 20 lat.

Szczegółowy program filmów z festiwalu:

1 miejsce –  Małgorzata Goliszewska, Ubierz mnie, 2011 
2 miejsce – Anton Partalev, In step with the time, 2012
Wyróżnienia honorowe:

- Izabela Chamczyk, Art atak, 2009

- Jukka Silokunnas, Elinkaara/ Passenger, 2011 

- YOUNG POOR ARTISTS, Marketing, 2012

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy